Social

Accident rutier între Tărtăria și Blandiana: Două persoane au ajuns la spital după ce maşina în care se aflau s-a răsturnat

Două persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut pe DN 7 între localitățile  Tărtăria și Blandiana. Maşina în care se aflau s-a răsturnat în afara părții carosabile, iar persoanele rănite au fost transportate la spitalul din Sebeș. 

Potrivit IPJ Alba, la data de 05.01.2017, în jurul orelor 13.15, pe DN 7, la kilometrul 340, în  afara localității Blandiana, I.S., o femeie de 70 de ani, din Cugir, în timp ce  conducea un autoturism, s-a angajat în depăşirea unui tir, împrejurare în care a intrat în coliziune cu un autoturism condus din sens opus de un tânăr de 36 de ani, din Cugir.

În urma accidentului, conducătoarea auto şi un bărbat de 76 de ani, din Cugir, pasager în autoturism, au suferit leziuni corporale uşoare şi au fost transportaţi la spital.

Cercetările sunt continuate.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button