CulturăEvenimenteSocialŞtiri UrbaneTurism și Ghidaj turisticUrbea Mea

Expoziția „Armonia Artelor”, la Festivalul „Aromonii în Sebeș”

Am avut o întâlnire minunată cu artiștii noștri în grădina Muzeului Municipal „Ioan Raica” Sebeș.

Evenimentul pe care l-am organizat cu mare drag a reunit artiști plastici locali și membri ai Cenaclului Literar „Lucian Blaga” Sebeș, oferind publicului prilejul de a se bucura de un dialog între literatura contemporană și artele vizuale.

Au întreținut atmosfera prin creații literare și momente de lectură, scriitorii: Constantin Damian, Rafila Maniu, Ana Borcea, Rodica Eleonora Plop, Corina-Ofelia Corpodean, Gheorghe Crișan, Eugenia Voina, Ioana Damian și Camelia Tincu.Au expus: Aurel Sîrbu, Eugen Măcinic, Dori Susan, Camelia Sanda Zurman, Voicu Preja, Dan Popescu, Ilie Tomescu, Alexandru Moga, Andrei Cristian, Marieta Constantin, Ioan Fulea, Maria Sofrone, Isabelle Susan, Elena Anghel, Nelica Duiculete, Liana Mihaiu, Sabina Dreghiciu, Rodica Eleonora Plop, Beatrice Susan, Florina Presecan, Ana Bogar, Eda Wittenberg, Dina Pătruțu, Viorica Pătruțu, Geta Maria Mariș Guju, Corina Ofelia Corpodean, Maria Stăvar, Adriana Măcinic și Ana Drăgușin.

Am încheiat seara cu proiecția filmului „Cu drag, Van Gogh” (2017, un film nominalizat la Oscar și Globul de Aur, AP 12).

Vă mulțumim și vă prețuim!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button