Social

Accident la Alba Iulia: O femeie a fost rănită după o coliziune între două mașini

politia-rutiera-continua-sa-taie-in-carne-vieO tânără în vârstă de 27 de ani a fost rănită, marţi, într-un accident petrecut într-o intersecţie din Alba Iulia. Unul dintre şoferii implicaţi în evenimentul rutier nu a acordat prioritate.

Potrivit IPJ Alba, marţi, 13 septembrie, în jurul orei 8.50, la intersecţia străzilor Tudor Vladimirescu cu Livezii din municipiul Alba Iulia, H.I.O., de 34 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, nu a acordat prioritate unui autoturism condus de un bărbat de 31 de ani, din Zlatna, întrând în coliziune cu acesta.

În urma accidentului, o femeie în vârstă de 27 de ani, din municipiul Turda, pasageră în cel de-al doilea autoturism, a suferit leziuni corporale uşoare.

Şoferii celor două autoturisme au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button