FOTO: Cea mai importantă săptămână a modei din Europa de Est a luat startul în 4 iulie la Alba Iulia
Cea mai importantă săptămână a modei din Europa de Est a luat startul în 4 iulie la Alba Iulia. Designerii argentinieni Diego de Biase și Eduardo Perez, ce dau viață brandului Sarah Jessy Jones, şi-au prezentat noile creații în Muzeul Principia. Iar de la ora 21, pe pasarela amplasată la Poarta a III-a, au defilat modele purtând colecții semnate de Paola Balzano – Londra, Haute Future Fashion Academy – Milano, Gianni Tolentino – Milano, Iulia Manciulea și Mihaela Cârlugea. De asemenea, spectatorii au putut admira o senzuală prezentare de lenjerie intimă semnată Lise Charmel din Paris.
Cea de-a opta ediție a Feeric Fashion Days continuă duminică cu prezentarea de modă a lui Gianni Tolentino în Grădina Romană de la ora 19, iar de la ora 21 pe pasarela amplasată la poarta 3 vor defila modele purtând colecții semnate de Andrea Zanatelli – MILANO şi Paola Balzano – LONDON. De asemenea, spectatorii vor putea admira ultimele colecții Caresta Bags sau Concepto.
Duminică, 5 iulie
19:00 – prezentare de modă Gianni Tolentino / Grădina Romană
21:00 – Gala Feeric / Poarta 3 a Cetăţii Alba Carolina
- 21.15 Caresta Bags
- 21.30 Concepto
- 21.45 Andrea Zanatelli – MILANO
- 22.00 Paola Balzano – LONDON
Feeric Fashion Days Alba Iulia este un eveniment organizat de Fundația Mitichi și susținut de Primăria municipiului Alba Iulia, Consiliul Județean Alba și Muzeul Național al Unirii Alba Iulia.











































