Sport

FOTO: Aur, argint şi bronz pentru elevii militari la Campionatul Naţional de Karate

Elevii de la Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, pregătiţi de profesor Florin Grozav au reuşit să obţină în weekend 10 medalii, 6 de aur, una de argint şi 3 medalii de bronz, la Campionatul Naţional Karate TSI, desfăşurat la Alba Iulia.

Competiţia a avut loc în Sala de sport a Colegiului Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” şi a reunit 240 de sportivi din toată ţara.
La finalul întrecerii sportivii colegiului au obţinut următoarele premii:

– elev caporal Vlad Cristescu (clasa a XI-a): locul I la kata şi locul I la kumite;
– elev Marian Lang (clasa a IX-a): locul I la kata şi locul I la kumite;
– eleva caporal Celina Matei (clasa a XI-a): locul I la kata;
– elev fruntaş George Chiriluţ (clasa a X-a): locul I la kumite şi locul III la kata;
– eleva Larisa Buda (clasa a IX-a): locul II la kata;
– eleva sergent Adelina Stan (clasa a XII-a): locul III la kata şi locul III la kumite.

sursa: Facebook Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button