muntii sebesului
-
Evenimente

FOTO: Expoziție itinerară ”Troițele și cimitirele cu stâlpi funerari de pe Valea și din Munții Sebeșului”
În perioada 29-31 octombrie 2018, elevii școlilor gimnaziale din Săsciori, Șugag și Pianu de Sus, au avut ocazia să intre în contact și să cunoască mai detaliat un patrimoniu căruia…
Vezi articol -
Evenimente

29-31 octombrie: Troițele și cimitirele cu stâlpi funerari de pe Valea și din Munții Sebeșului – expoziţie itinerantă organizată de Muzeul Municipal „Ioan Raica” Sebeş
Primăria și Consiliul Local al Municipiului Sebeș, Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeş, Muzeul Municipal „Ioan Raica” Sebeş, în parteneriat Universitatea „1 Decembrie 1918″ din Alba Iulia, Institutul de Cercetări Socio-umane…
Vezi articol

