Social

FOTO: Asociația SM SPEROMAX Alba a sărbătorit 8 ani de activitate

10293660_1029343200451764_4596742984436228087_oAsociația SM SPEROMAX Alba a sărbătorit 8 ani de activitate în sprijinul pacienților cu scleroză multiplă din județul Alba.

Cu această ocazie beneficiari alături de specialiști și voluntari au celebrat împreună acest moment într-o seară festivă în care invitații s-au bucurat de activități de socializare și bună dispoziție.

Evenimentul a marcat și inaugurarea noului sediu al Asociației SM SPEROMAX Alba, localizat pe strada Gladiolelor nr. 3 A, intrarea B.

Evenimentul s-a realizat în cadrul Proiectului „Centru de Informare și Consiliere în scleroză multiplă”, care se desfășoară cu susținerea Primăriei Municipiului Alba Iulia, prin Direcția de Asistență Socială.

În cadrul aceluiași proiect se oferă și servicii de informare și consiliere (socială și psihologică), acompaniere socială, reprezentare de interese și vizite la domiciliu beneficiarilor.

Redacția UrbeaMea

contact@urbeamea.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button