SocialŞtiri UrbaneUrbea Mea

Jandarmii din Alba, au dus cadourile lui Moș Crăciun, copiilor din Centrul de plasament de tip familial “Sf. Ghelasie” din localitatea Stremț

În prag de Sărbători, jandarmii din Alba au fost mesagerii lui Moș Crăciun, pentru copii aflați în Centrului de plasament de tip familial “Sf. Ghelasie” din localitatea Stremț.

Este o tradiție a jandarmilor să ducă cadouri copiilor aflați în centrul de plasament, o acțiune asemănătoare având loc și anul trecut.

„În ajun de Crăciun, ca în fiecare an, i-am vizitat pe copiii ocrotiți în Centrul de plasament de tip familial ”Sf. Ghelasie” din localitatea Stremț. Am colindat și am dus darul Moșului din dărnicia colegilor din cadrul Jandarmeriei Alba.

Ne-am străduit și de această dată să aducem bucurie și speranță în sufletele celor 11 copilași de aici, ducând mai departe tradiția începută în urmă cu mulți ani.

Le mulțumim tuturor colegilor care prin gestul lor au făcut posibilă și anul acesta îndeplinirea acestei misiuni speciale de a fi ajutoarele lui Moș Crăciun”, au transmis prin intermediul paginii de socializare, reprezentanții Jandarmeriei Alba.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button