EvenimenteSocialŞtiri UrbaneUrbea Mea

Turiști blocați în nămeți în Luncile Prigoanei, salvați de jandarmii montani

O familie formată din patru persoane, rămasă blocată cu mașina în nămeți, a fost salvată, vineri seară, de jandarmii montani din Șugag.

Potivit Inspectoratului Județean de Jandarmi Alba: ” în această după-amiază în jurul orei 17, un apel la 112 sesiza faptul că pe un drum forestier din apropierea Luncilor Prigoanei, 4 persoane, 2 adulți și 2 minori, au rămas înzăpezite cu autovehiculul cu care se deplasau.

La locul evenimentului a fost dirijată patrula din cadrul Postului de Jandarmi Montan Șugag care a identificat persoanele și a constatat că acestea nu aveau nevoie de îngrijiri medicale.

În cel mai scurt timp colegii noștri au deblocat autoturismul și l-au repus pe un drum practicabil, persoanele continuându-și deplasarea spre casă fără probleme”, au transmis reprezentanții Jandarmeriei Alba, prin intermediul paginii de socializare.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button