Social

18-21 aprilie: Exerciţiu de alarmare pe raza municipiului Sebeş, organizat de Compartimentul Protecţie Civilă al Primăriei

Primăria Municipiului Sebeş anunţă cetăţenii că în perioada 18-21 aprilie se va efectua un exerciţiu de înştiinţare, avertizare şi alarmare în situaţii de protecţie civilă, prilej cu care, pe teritoriul municipiului Sebeş se vor acţiona sirenele de alarmare.

„Informăm pe această cale populaţia că este un doar un exerciţiu care face parte din Programul naţional privind managementul situaţiilor de urgenţă, alarma nu este reală şi se adresează exclusiv structurilor specializate din subordinea autorităţii locale, iar scopul acestuia este de a testa şi de a verifica funcţionarea şi starea de operativitate a mijloacelor de alarmare”, transmit reprezentanţii primăriei.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button