Social

FOTO: Doi bărbați din Șibot, prinși la furat traverse de cale ferată

img-20161101-wa0000Lucrători ai Serviciului Județean de Poliție Transporturi Alba împreună cu un lucrător al Postului de Poliție Săliștea, în urma unei sesizări pe 112, au prins în flagrant doi bărbați în timp ce sustrăgeau mai multe traverse de cale ferată din lemn.

Suspecții au încărcat traversele, care erau depozitate la aproximativ 300 de metri de capătul Y al Stației de cale ferată Șibot, într-o căruță și în momentul transportului au fost surprinși de către polițiști.

img-20161101-wa0001Suspecții au fost conduși la sediul Postului de Poliție Transporturi Feroviare Alba Iulia, unde au fost identificați și li s-a întocmit dosar de urmărire penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt, fiind cercetați în stare de libertate.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button