Istorie

SÂMBĂTĂ: „Noaptea Muzeelor”, la Muzeul de Istorie și Științele Naturii din Aiud

Sâmbătă, 20 mai, la Muzeul de Istorie și Științele Naturii din Aiud va avea loc evenimentul Noaptea Muzeelor. În cadrul acestuia va avea loc vernisajul expoziției „Colecții și colecționari”, iar vizitatorii vor fi ghidați de către elevi voluntari.

Programul de vizitare a muzeului va fi între orele 15.00 – 23.00.

Intrarea este liberă.

Evenimentul este organizat de Consiliul Local Aiud, Primăria municipiului Aiud și Muzeul de Istorie și Științele Naturii din Aiud.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button