Sport

Jurnalistul Absport.ro, Tudor Stan a fost selectat în finala concursului ”Eu comentator”, la Eurosport”. Câștigătorul va fi desemnat în urma voturilor primite online din partea internauţiilor, în perioada 1 – 18 decembrie.

Jurnalistul albaiulian s-a clasat între cinci finaliști, din peste 700 de participanți, după ce a înregistrat un comentariu de-al său pe site-ul comentator.eu, campania adresându-se tuturor pasionaților de fotbal cu abilități de comentatori și cu vârsta minimă de 18 ani.

Juriu a fost format din Mihai Nesu, Ilie Dobre, Mikey Has şi Arnold Cobilanschi, care l-a selectat dintre cei peste 700 de comentatori.

Câștigătorul va fi desemnat de public, în urma voturilot primite online în perioada 1 – 18 decembrie, iar comentariul care adună cele mai multe voturi a fi desemnat câştigătorul competiţiei şi va fi anunţat pe 19 decembrie, în cadrul emisiunii Premier League Magazin pe site şi pe pagina de Facebook Eurosport România.