Sport

FOTO-VIDEO: Delia Legian, sportiva din Alba Iulia s-a clasat pe locul șase la Balcaniade

delia legianAlbaiulianca Delia Legian a dovedit că este un adevărat exemplu de ambiție și perseverență. Tânăra sportivă din Alba Iulia s-a clasat pe locul șase la Balcaniade, competiție care s-a desfășurat la sfârșitul acestei săptămâni.

Un an plin de realizări și satisfacții. Așa se poate descrie anul 2016 pentru albaiulianca Delia Legian. A fost declarată vicecampioană națională la concursul național Bikini Fitness, a câștigat medalia de aur la concursul Pronutrition Grand Prix, a câștigat titlul de campioană absolută la bikini fitness la concursul  ”Cupa României la Culturism și Fitness 2016 – Cupa Titanic”, iar la finalul acestei săptămâni, sportiva din Alba Iulia a ocupat locul șase la Campionatul Balcanic.

„A fost un an plin, primul meu an competițional, 4 competiții, nu a fost deloc ușor să îmi mențin forma la fiecare concurs dar am muncit cât am putut eu de mult și sunt foarte mândră de rezultatele obținute!
1.Campionatul Național – Vicecampioană Națională – argint!
2.Pronutrition Grand Prix – Campioana – Aur!
3.Cupa României – Campioana – aur si Campioana Absoluta(OPEN)
4.Campionatul Balcanic – locul 6
Vreau să mulțumesc în special antrenorului meu Claudiu Penzes și Petronela Penzes pentru că m-au susținut și au fost lângă mine!??
Mulțumesc familiei mele!??”, a postat Delia Legian pe Facebook.

„Mă simt mândră să reprezint România și că m-am aflat pe această scenă din primul meu an competițional! Dacă anul acesta am reușit să obțin locul 6, promit că pentru la anul o să mă pregătesc și mai bine și o să aduc o medalie!”, a mai scris sportiva pe pagina sa de Facebook.