Cultură

JOI: Concert de pricesne la Biserica Mare „Învierea Domnului” din Sebeş

Primăria Municipiului Sebeş şi Centrul Cultural „Lucian Blaga” din Sebeş organizează, joi, 6 aprilie 2017, începând cu ora 18.00, concertul extraordinar de pricesne „Laudă, suflete al meu, pe Domnul”.

Evenimentul va avea loc la Biserica Mare „Învierea Domnului” din oraş, iar intrarea este liberă.

Pricesnele vor fi interpretate de artiştii Veta Biriş şi Marius Ciprian Pop. Printre invitaţi se află şi Corul „Evanghelismos”, al Protopopiatului Ortodox Sebeş, avându-l ca dirijor pe Şuşman Ioan Dragoş.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button