Social

Peste 3.600 de locuitori din judeţul Alba au rămas fără curent, din cauza condiţiilor meteo nefavorabile

Peste 3.600 de locuitori din Alba au rămas, vineri dimineaţa, în jurul orei 8.00 fără energie elctrică din cauza condiţiile meteo nefavorabile.

Vineri dimineaţa, un număr de 3.673 abonaţi nu aveau curent la Abrud, Câmpeni, Baia de Arieş, Mogoş, Bucium, Sebeş şi Râmeţ, potrivit ISU Alba.

De asemenea, miercuri, în perioada în care Alba s-a aflat sub avertizare meteo de vreme rea, peste 12.000 de locuitori au fost afectaţi de problemele de alimentare cu energie electrică.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm și

Back to top button